O knihovně

Od roku 1861 je k dispozici pro občany služba půjčování knih, dříve však pouze v budově staré školy. V roce 1965 se pak pro knihovnu dostalo nových prostor v prvním patře místní hasičské zbrojnice. Zde knihovna sídlila až do roku 2013. Poté byl pro knihovnu uvolněn prostor v místní základní škole, nejprve místo části kabinetu, poté došlo k rozšíření do celé místnosti a nakonec v roce 2016 získala obec dotaci na rekonstrukci vybavení knihovny. Naše knihovna je tak od 1/2017 celá komplet nová.

K dispozici je přes 3 tis. svazků naučné, krásné i společenské literatury, každým rokem jsou objednávaná nová periodika a další výpůjčky jsou v rámci výměnného fondu knih ve spolupráci s Městskou knihovnou ve Znojmě.

Od roku 2006 je zde k dispozici počítač s veřejným přístupem k internetu. Služba je poskytována zdarma. V knihovně je v současné době k dispozici celkem 13 studijních míst.

Od roku 2016 je knihovna připojena do elektronického katalogu REKS, stále probíhá zadávání svazků do katalogu, nicméně již lze vyhledávat. ( http://baze.knihovnazn.cz/katalog/hlubokemasuvky )

Registrace i výpůjčky čtenářům jsou poskytovány zdarma.